O nás

Ahojte, sme Evit, Janči  a už aj Janíčko, Kolomanko a Stanko!

V roku 2012 sme sa zobrali a vyrazili na ročnú svadobnú cestu okolo sveta :). Nakoniec tento úlet trval trošku dlhšie, no pokorili sme „iba“ americký kontinent (USA->Argentína). Skúsenosti nazbierané počas 19 mesiacov cestovania sa zapísali hlboko do našich sŕdc. Zmenili naše vnímanie sveta a ukázali nám ozajstné hodnoty v živote. Rok v sedle bicykla sa nevtlačil len do našich zadkov, ale ukázal nám čaro touringu- pre nás momentálne najkrajšiemu spôsobu cestovania a objavovania sveta :)

Na tomto blogu uverejňujeme naše zážitky a potom o nich rozprávame na prezentáciách. Okrem uchovávania našich vlastných spomienok a informovania, čo práve vyvádzame sa takto snažíme motivovať ľudí ísť cestovať a spoznávať svet (a seba). Chceme ukázať ľuďom, že cestovanie nie je tak nákladne a zložité ako by sa mohlo zdať… najťažšie je odísť :) (a najlepšie sa svet spoznáva na bicykli!)

Teraz sme už piati a naše cyklo-výlety absolvujeme na špeciálnom tandeme, ktorý sme si navrhli a čiastočne vyrobili. RUSTY má zatiaľ na konte niečo do 2000 km a ukazuje sa, že výlety na ňom sú veľmi plodné :D… (keby si chcel niekto priniesť suvenír s cyklovýletu, ozvite sa ;))

A ak akurát necestujeme, otvárame naše dvere svetu a hosťujeme touringových cyklistov cez organizáciu warmshowers. Táto skúsenosť prináša našim deťom a nám krásu cudzích jazykov, nových chutí a zážitkov priamo do nášho bytu.

Okrem toho sme nadšenci bosej chôdze a snažíme sa preniesť stimulačné povrchy aj do vašich interiérov prostredníctvom našej firmičky www.barefu.com.

A tiež sa snažíme zlepšovať prostredie, ktoré nás obklopuje, rozvíjať komunitu a spájať ľudí v našom okolí – na sídlisku Severná v Banskej Bystrici.

Blog je stále aktívny a ostal mu názov COS = Cesta Okolo Sveta / Cesta Okolo Slovenska. Pomaly pokorujeme ďalšie kúty planéty a raz začas sa hecneme a niečo o tom napíšeme :)… a tak sa zabávame a občas cestujeme a delíme sa o to s Vami!

Kontaktujte nás: www.cos.sk@gmail.com