Vyrážame…

Veci máme zbalené, jedlo nakúpené, blog rozpísaný… ešte sa rozlúčiť s ľuďmi na Dolphin fleet crew party a zajtra ráno 18.10. už sailujeme cez Cape Cod Bay smerom na juh…

Update: Odkladáme odjazd …a spoznávame sa s ľodkou

Po skvelej večeri, rozlúčke so všetkými kolegami z práce a hovorení každému, že odchádzame nasledujúci deň ráno, stretávame nášho kapitána Joea a on nám oznamuje, že predpoveď počasia sa zmenila a odchádzame až o 5 dní.

Z počiatku sme trochu sklamaní, ale to nás skoro prechádza. Berieme najdôležitejšie veci z domu, v ktorom máme zloženú batožinu, nasadáme na malý nafukovací čln a mierime v ústrety prvej noci na lodi.

Dĺžka katamaránu je 10 metrov. Bočné tuby (ospravedlňujem sa všetkým znalým plachtenia, za moju neodbornú terminológiu) sú spojené stredovým priestorom a teda „spoločenskou miestnosťou“, ktorá je vysoká asi 1,50 metra a nachádza sa v nej stolík s posedením, na ktorom sa dá aj spať. V jednej tube je kajuta s útulnou dvoj-posteľou (ľudia sa musia túliť, aby sa zmestili :)), kuchynka a odkladací priestor. V druhej tube je ďalšia kajuta, záchod (ktorý husto zapácha, takže sa ho snažíme nepoužívať) a miesto na odkladanie vecí. Pre lepšiu predstavu má celý vnútorný priestor veľkosť cca 15m2 z čoho v 2/3 lode sa nedá vystrieť.

Joe nám ukazuje čo, kde a ako funguje. Naša kajuta je super až na pleseň, ktorá sa nachádza na stenách a na posteli. Spájame spacáky, vytvárame si naše hygienicko teplučké hniezdo a ukladáme sa na prvú noc na lodi.

Budíme sa na zvuk motora. „Rozmylsel si to a odchádzame dnes? Čo naše jedlo a zbytok batožiny?“ sú myšlienky, ktoré nám prebehnú hlavou. Vonku je krásne. Joe spojazdňuje motor. Po hodinke motania sa na lodi (motanie je relatívny pojem kedže je  všetko na 5 krokov od seba) sadáme na čln a ideme na pevninu. Kotvíme blízko mužského klubu- vysnívaná zašívareň každého chlapa, kde si dávame raňajky a využívame záchod :). Prepravujeme zbytok batožiny na katamarán a spojazdňujeme druhý čln na spojenie s pevninou. Zbytok dňa trávime odplesňovaním interiéru, upratovím a vybalovaním vecí.

Večera, pivo a neskutočný západ slnka s hladinou ako zrkadlo dáva zbohom 1. dňu v našom novom domove.

Najbližšie dni sa poflakujeme, píšeme články, zažívame sa s ľodičkou a tešíme sa na sobotné vyrazenie.

> FOTKY <

Jeden komentár k “Vyrážame…”

  1. Hope you guys are all safe. Watching the weather as Hurricane Sandy works her way up the coast. Can’t wait to hear more about your adventures. Be safe! Lacey

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *