Leto v Provincetowne

Ako nesedieť doma na zadku a nefňukať, že sa niečo nedá…ale chytiť osud do vlastných rúk a priblížiť sa k svojmu životnému snu…

Nie sme bohatí, nie sme chudobní. Sen o roku cestovania niečo stojí. A tak zanechávame rodnú pôdu a vyberáme sa na cestu za veľkú mláku- do USA.

Zbalení v Ikea taškách a s úsmevom na tvárach vstupujeme na americkú pôdu po 25 hodinách cesty. Mierime do malého mestečka Provincetown v štáte Massachusset na konci zatočeného poloostrova s názvom Cape Cod. P-town je mestečko plné umenia, farieb, homosexuálov, veľrýb, množstva veľmi milých a dobrých ľudí a kopy turistov.

Prvú noc už spíme v našej mikro chatke, ktorá je neskutočne útulná, kým nemáme ďaľšie 2 spolubývajúce. Táto samostatná romantika trvá iba jeden večer. V noci nás víta búrka, hromy a blesky. Krátke technické info- cca 4x6m, jedna izba, mini kuchynka, mini kúpeľňa, jeden mini šatník. Platíme viac týždene, než za prenájom 3-izbového bytu mesačne v Bratislave. Aspoň nie sme bezdomovci :)

Hneď druhé ráno vybavujeme všetky formality ohľadne pracovného povolenia, vyzdvihujeme kamarátky a užívame si prvé dni.

Z pôvodných plánov robiť každý deň od rána do večera padá a nakoniec sme radi, že robíme len 6 dní do týždňa.

Ja robím na lodi, ktorá ponúka 3 hodinové výlety za veľrybami v bufete, plus servírku v raňajkovom kaféčku. Občas sa mi pošťastí aj nejaký ketering. Janči robí tiež na lodi a po pár týždňoch sa prepracúva na pozíciu prvého dôstojníka. Robíme tak priemerne. Občas máme pocit, že robíme málo, inokedy že veľa :) Práca na lodi je určite závideniahodná… V podstate nám platia za pozorovanie veľrýb, lebo keď sú v okolí, tak si aj tak nikto nič nekupuje a teda sa možeme kochať aj my.

Leto plynie bez zdravotných ťažkostí, až na Jančiho koxy, kvôli ktorým nemohol 3 dni chodiť a zase raz sme nechali kopec peňazí u doktora. Okrem toho sme len unavení a občas je nám zle, ale to ide ruka v ruke s prácou na lodi a morskou chorobou.

Janči objavuje čaro lodí a mora, kupuje si námornícku bibliu- najťažiu knižku akú som kedy držala v rukách a každý deň si ju poctivo vláči v ruksaku do roboty, aby mohol študovať v chvíľkach voľna. Ešte pred koncom leta ju pokoruje :)

Stretávame úžasného kapitána, ktorý sa chystá na konci leta odplachtiť na svojom katamaráne na Haity a hľadá posádku. Vtierame sa, čo to dá, stretávame sa s ním, prejavujeme záujem o plavbu, pijeme už len rum, kupujeme lodičku a učíme sa plachtiť, pozývame ho na kapustnicu, nalievame ho tatranským čajom…..až napokon!!! potvrdzuje, že nás berie ako POSÁDKU na plavbu do Karibiku. Dátum odchodu je stanovený na 17. 10. 2012

Dva týždne pred odchodom máme na lodi skvelého zákazníka, ktorý nás po piatich minútach rozhovoru pozýva do Bielych hôr ( White mountains ), do svojho domu na dovolenku. Najkrajšie miesto, kde môžte byť na jeseň! Prehovoriť nás mu trvá asi 10 minút. Ešte v ten večer zajednávame auto, vymieňame posledné sms a tešíme sa na naše velké cestovanie, ktoré začína vďaka jednému dobrosrdečnému človeku o týžden skorej :)

> FOTKY <

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *