Šťastný nový rok!

A je tu Nový rok! Presne pred rokom sme kotvili na Bahamách pri turistickom ostrove, kde sme sa vtreli na firemný večierok s kopou jedla, ohňostrojom a množstvom zaujímavých ľudí z celého sveta. Dnes sedíme pred informačným centrom v upršanom/slnečnom/veternom (všetky druhy počasia vrámci 1 hodiny :)) Rio Tranquilo v Patagonii a uvidíme ako sa večer vyvinie.

Sme skoro na konci našej cesty… za posledný rok sme stretli úžasných ľudí, spoznali magické miesta, naučili sa nový jazyk, spoznali sa v každých situáciach, spali na všetkých možných aj nemožných miestach, stáli vo výške 6228mnm, byciklovali vo výške 5000mnm, potili sa v pralese, mrzli na ľadovcoch a púšťach, bojovali proti vetru a vyhrievali sa na slniečku. Naučili sme sa tešiť z maličkostí, vážiť si pomoci a nebrať veci ako samozrejmosť. Sme skromnejší a prajnejší voči druhým. Objavili sme lásku a krásu tejto planéty a zistili sme, ako veľa sme toho ešte nevideli. Inšpirovali sme sa ďalšími cestovateľmi a úprimnosťou prostých ľudí, ktorí nikdy neopustili hranice svojej dediny.

Ďakujeme Vám, ktorých sme stretli a ovplyvnili ste naše kroky, ďakujeme Vám, ktorí ste nám pomohli, ďakujeme Vám doma, ktorí ste nás podporovali a čítali naše príhody a ďakujeme Pacha mama (matke prírode) za tvoju nádheru, ktorú sme vychutnávali v každej podobe!

Drahá rodina, drahí kamaráti, drahí cestovatelia, ľudia na tomto svete… vieme, že takýto rok si nemôže dovoliť každý, no my Vám všetkým prajeme, aby ste v novom roku zažili silné momenty, stretli inšpiratívnych a úžasných ľudí, aby ste boli pozornejši voči svojmu okoliu a svojej rodine, aby ste videli krásu v maličkostiach, aby ste vyskúšali nové chute, aby ste sa naučili nejaký nový jazyk, aby ste objavili krásy prírody či už svojej alebo cudzej krajiny, no hlavne aby ste si takto o rok s úsmevom povedali…

TENTO ROK STÁL NAOZAJ ZA TO!

2 komentáre k “Šťastný nový rok!”

  1. Moji milí, tam ďaleko v Patagonii.
    S láskou som si prečítala Váš e-mail. Ste dvaja schopní, krásní ludia, som na Vás pyšná. To čo ste zažili, Vás v dobrom poznamená na celý život.Užite si zvyšných pár dní ve zdraví a v pohode a pridajte si ešte nezabudnuteľné chvíle a spomienky na Vašu „cos. “
    Šťastnú cestu domov. Boskáva babička

  2. Thought about you guys , where are you spanding your New Year Eve and with who. I was at the boarder with Argentina before getting in Chalten, alone but good time for thinking. I finished with the bike, here is the video with Carretera Austral ( https://vimeo.com/85437194 ) . Now I’m riding horses in a farm near Torres del paine, and future plan to go on moto. Wish you the best guys, was great to meet you!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *